гыйнвар, 2018 ел
җомга

19 гыйнварда Татарстан Республикасы Үзәк сайлау комиссиясенең (ҮСК) чираттагы утырышы булды. Көн тәртибенә 13 мәсьәлә куелды.

Татарстан Республикасы ҮСК үз карары белән территориаль сайлау комиссияләренә Россия Федерациясы Үзәк банкы бүлекчәләрендә Президент сайлауларны финанслау өчен счетлар ачарга рөхсәт итте, ә территориаль сайлау комиссиясе урнашкан торак пункт чикләрендә мондый бүлекчә булмаса – “Россия саклык банкы” акционерлык җәмгыяте бүлекчәләрендә счет ачарга ярый.

Татарстан Республикасы Үзәк сайлау комиссиясе (ҮСК) 2018 елның 18 мартында Россия Федерациясе Президентын сайлауларда тавыш бирү биналарында һәм тавыш бирү нәтиҗәләрен, сайлау нәтиҗәләрен билгеләгәндә булу өчен массакүләм мәгълүмат чаралары (ММЧ) вәкилләрен аккредитацияләү өчен гаризалар кабул итә.

Аккредитациягә гаризалар 2018 елның 21 гыйнварыннан 2018 елның 14 мартындагы 18.00 сәгатькәчә кабул ителә.

ММЧ вәкилләрен аккредитацияләү өчен Татарстан Республикасы ҮСКнә түбәндәге документлар бирелә.