гыйнвар, 2018 ел
чәршәмбе

31 гыйнвардан башлап, илнең барлык төбәкләрендәге кебек үк, Татарстан Республикасында да һәр сайлаучы 2018 елның 18 мартында Россия Президентын сайлауларда үзе фактта булган урында тавыш бирү турында гариза бирә ала. Бу тавыш бирү көнендә даими теркәлгән урында булмаган сайлаучылар өчен бик мөһим.

Моның өчен аңа 31 гыйнвардан 12 мартка кадәр территориаль сайлау комиссиясенә, күпфункцияле үзәккә мөрәҗәгать итәргә яисә Дәүләт һәм муниципаль хезмәт күрсәтүләр бердәй порталына  керергә кирәк. 25 февральдән 12 марткача шундый гаризаларны 2817 участок сайлау комиссиясе дә кабул итәчәк.

2018 елның 24 гыйнварында Россия Федерациясе Үзәк сайлау комиссиясе (ҮСК) “Россия почтасы” ФГУП белән килешү төзеде.

Әлеге килешү кысаларында Татарстан Республикасы ҮСК Рәисе Мидхәт Шаһиәхмәтов Россия Почтасы Генераль директоры Николай Подгузов белән аның Татарстанга визиты вакытында очрашты. Очрашуда катнашучылар республикада оешмалар арасында үзара мәгълүмати хезмәттәшлек мәсьәләләрен тикшерде.