сентябрь, 2018 ел
якшәмбе

«Сайлаулар» ДАС мәгълүматлары буенча 18 сәгатькә 11062 кеше тавыш бирде, бу  21,15 процент тәшкил итә.

Тавыш бирү штат режимында бара, сайлау законнарын бозуга Татарстан Республикасы ҮСКнә шикаятьләр һәм мөрәҗәгатьләр керү теркәлмәде.

Өстәмә сайлауларга әзерлек һәм аны үткәрү буенча барлык чаралар Татарстан Республикасы ҮСК раслаган Календарь-методик  план буенча, законнар билгеләгән вакытларда үткәрелде.

«Сайлаулар» ДАС мәгълүматлары буенча 15 сәгатькә 7242 кеше тавыш бирде, бу   13,85  процент тәшкил итә.

«Сайлаулар» ДАС мәгълүматлары буенча 12 сәгатькә 3356 кеше тавыш бирде, бу 6, 42 процент тәшкил итә.

«Сайлаулар» ДАС мәгълүматлары буенча 10 сәгатькә 1491 кеше тавыш бирде, бу 2,85  процент тәшкил итә.

Иртәнге 7 сәгатьтә 8 номерлы Чуйков бермандатлы сайлау округы территориясендә бишенче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутатын өстәмә сайлауларда тавыш бирү башланды.

Округ буенча барлыгы 24 сайлау участогы, шул исәптән 7нче шәһәр хастаханәсендә бер участок ачылды.